Zalety druku UV

Niezaprzeczalną i chyba jedną z największych zalet druku UV jest gotowość produktu bezpośrednio po wydrukowaniu. Nie musimy czekać na wyschnięcie, materiał jest od razu gotowy do odebrania przez klienta bądź – jeśli tego wymaga – do dalszej obróbki. W większości firm czas jest priorytetem w przygotowaniu np. reklamy, dlatego druk UV jest tak cenioną formą druku. Jednak to nie tylko krótka realizacja wydruku, to także jego wysoka jakość. Dokładne odwzorowanie kolorów, ostrość i precyzja. Dodatkowo możliwość nadruku koloru białego przy kreowaniu projektu zdecydowanie polepsza efekt wizualany. Druk wielkoformatowy UV – Białystok

 Druk wielkoformatowy UV - Białystok

Druk UV dzięki zastosowaniu polimerów utwardzonych przez światło ultrafioletowe jest drukiem bardzo odpornym

– nie tylko na warunki atmosferyczne, ale również uszkodzenia mechaniczne: np. ścieranie i nie wymaga dodatkowego zabezpieczania lakierem. Między innymi dlatego druk UV jest tak chętnie stosowany przy drukowaniu materiałów, które będą eksponowane na zewnątrz.
Dużą zaletą jest również możliwość zastosowania druku UV na przedmiotach o nieregularmych kształtach. Możemy więc oprócz typowych materiałów typu pleksi, szkło, dibond, pcv itp. zadrukować gadżety reklamowe, ceramikę, sztuczną skórę czy też płytę meblową.

Jest to więc technika stwarzająca naprawdę mnóstwo możliwości

– wszystko zależy od kreatywności przygotowującego lub potrzeb klienta.

Druk UV Białystok