Materiały używane do nadruku UV

Oczywistą zaletą druku UV jest możliwość wykorzystywania naprawdę szerokiej gamy materiałów, na których bezpośrednio możemy wykonać nadruk

Bez oklejania, cięcia i niepotrzebnego czekania. Podłoże do druku przede wszystkim musi być płaskie, o grubości do 10 cm. Może więc to być pleksi (szyldy, tablice, elementy dekoracyjne itp), dibond (materiał kompozytowy do produkcji np. szyldów), pcv (tablice wewnątrz pomieszczeń, szyldy i oznaczenia na zewnątrz), szkło, metal, a nawet płyta meblowa.
 

Druk UV ma szeroką gamę podłoży do zadrukowania

Wysoka jakość wydruku UV pozwala na precyzyjne odwzorowanie zarówno kształtów jak i kolorów nawet na takich materiałach jak canvas, tkanina czy tektura. Technika druku UV jest także niezastąpiona jeśli nadruk musi być wykonany na bardzo małym elemencie lub na powierzchni o nieregularnym kształcie, ale także na wielkoformatowym materiale rolowym.
 
Bardzo często używanym materiałem do nadruku UV jest sztuczna skóra – wykonane logo czy inny znak na pewno jest bardzo efektowny i wiele instytucji chętnie korzysta z tego typu reklamy na swoich materiałach reklamowych. Podobnie ma się rzecz z ceramiką: umieszczenie na płytkach ceramicznych logo firmy jest coraz częściej stosowaną formą reklamy.
   
Druk wielkoformatowy UV - Białystok

Druk UV Białystok