Czym jest druk UV?

Jedną z najnowszych technik druku cyfrowego jest druk UV. Jest to metoda bardzo podobna w procesie do zwykłego druku na drukarkach atramentowych z tą różnicą, że do nadrukowywania nie używa się zwykłego tuszu, ale specjalnych polimerów ciekłych. Nazwa UV nie wzieła się znikąd – specjalne lampy ze światłem ultrafioletowym utwardzają polimer, a zadrukowana powierzchnia momentalnie schnie.
Jest to więc znakomity sposób wykonania materiałów reklamowych dla wszystkich, którym zależy na czasie, ale nie chcą rezygnować z jakości. Przeczytaj więcej na stronie – Druk UV Białystok

Zadruk UV wykonujemy bezpośrednio na wybranej powierzchni co bardzo skraca czas wykonania gotowego produktu

Ogromną zaletą druku UV jest możliwość wykorzystywania do zadruku wielu rodzajów materiałów – ważne aby powierzchnia była płaska. Tak więc druk UV można wykonać na takich materiałach jak pleksi, dibond, płyta pcv, mdf, pet, szkło. Możliwe jest także wykonanie nadruku UV na materiałach rolowych.
Dzięki utwardzonemu przez światło ultrafioletowe polimerowi, kolor jest trwały i nie blaknie, dlatego jest to metoda chętnie wykorzystywana do wykonania szyldów i reklam zewnętrznych.
Natomiast ze względu na ostrość, wysoką jakość druku, ale przede wszystkim przyjazną i nieszkodzącą środowisku technikę badzo często stosuje się tę metodę do zastosowania produktu w pomieszczeniach. Podczas druku i po jego wykonaniu nie wydzielają się szkodliwe zapachy, co niezaprzeczalnie stanowi ogromną zaletę.

Najnowsza technologia zastosowana w maszynach do druku UV

Maszyna do druku UV – Jetrix KX7 – to nowoczesny ploter umożliwiający uzyskanie fotograficznej jakości wydruku przy utrzymywaniu wysokiej prędkości. W jednej maszynie zastosowano też primer i lakier, co dodatkowo zwiększa jej możliwości zastosowań.
Stół maszyny ma wymiar 250 x 305 cm i w takim maksymalnym formacie możliwy jest wydruk.
   
Druk wielkoformatowy UV - Białystok

Druk UV Białystok